رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October
  • چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • کد خبر : 1322
  • مشاهده : 1513 بازدید
  • سیاسی
  • چاپ خبر : به نام ایران پژوهی در خدمت بهائیت

نهمین دوره کنفرانس دوسالانه مطالعات ایران‌شناسی از ۱۲ تا ۱۴ مرداد در شرایطی در استانبول برگزار می‌شود که این شهر برای اولین بار میزبان این کنفرانس ضدایرانی و ضداسلامی شده است و هشت دوره قبلی آن در شهرهایی همچون لندن و لس آنجلس برپا شده بود. برگزارکنندگان اصلی و لایه‌های پنهانی این کنفرانس با طراحی […]

نهمین دوره کنفرانس دوسالانه مطالعات ایران‌شناسی از ۱۲ تا ۱۴ مرداد در شرایطی در استانبول برگزار می‌شود که این شهر برای اولین بار میزبان این کنفرانس ضدایرانی و ضداسلامی شده است و هشت دوره قبلی آن در شهرهایی همچون لندن و لس آنجلس برپا شده بود.

برگزارکنندگان اصلی و لایه‌های پنهانی این کنفرانس با طراحی پنل‌هایی در جهت اهداف و سیاست‌های صهیونیست‌ها، بهائیان، عناصر منافق و جریان ورشکسته سلطنت‌طلب بحث‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهند تا دشمنی خود را با ملت ایران ثابت کنند.

*شبکه اطلاعاتی و سیاسی اسرائیل
در این کنفرانس یک پنل ویژه با موضوع «بررسی رابطه ایران و اسرائیل» پیش‌بینی شده که «فرهاد کاظمی» از «دانشگاه نیویورک» مدیر آن است و «اورلی رحیمیان» که استاد دانشگاه اسرائیلی «گیو» است برای مدعوین ایرانی و دیگر حاضران درباره چگونگی ایجاد رابطه میان ایران و اسرائیل سخنرانی خواهد کرد، حضور عناصر صهیونیست و پژوهشگران اسرائیلی در دوسالانه مطالعات ایران‌شناسی البته پدیده نوینی نیست؛ چنانکه «روزنامه کیهان» سال ۱۳۸۶ در خبر ویژه‌ای از فعالیت یک جاسوس دانشگاهی صهیونیست در ایران تحت عنوان «ایران‌شناس» و در پوشش محقق «انجمن ایران‌شناسی فرانسه» پرده برداشت و فاش کرد که این فرد (مارکوس میشائیلز) پس از شکار چند فعال دانشگاهی و دعوت آنان به دوسالانه ایران‌شناسی مقدمات تخلیه اطلاعاتی آنان را فراهم آورده است.

با نگاهی به لایه‌های پوششی کنفرانس به اصطلاح مطالعات ایران‌شناسی نکات قابل توجهی به چشم می‌خورد که از جمله آن می‌توان به منابع مالی این کنفرانس اشاره کرد که از سلطنت‌طلب‌ها گرفته تا مهره‌های ورشکسته دربار و فرقه ضاله بهائیت با در اختیار گذاشتن منابع مالی هنگفت امکانات گسترده‌ای را برای این کنفرانس در شهر استانبول فراهم کرده‌اند.

*پول ملت علیه ملت
بر اساس اخبار دریافتی، رضا ربع پهلوی به همراه فرح دیبا بیوه و اشرف خواهر شاه مخلوع ایران، پس از آنکه متوجه می‌شوند منابع مالی این کنفرانس ضدایرانی در سال جاری با مشکل مواجه شده است با کمک به فعالان حاضر در لایه‌های مختلف این کنفرانس بخشی از اهداف خود را که همان تلاش برای مقابله با انقلاب اسلامی است را در دستور کار این کنفرانس قرار ‌دهند.

*اسرائیل و بهائیت
از سوی دیگر فرقه ضاله بهائیت که خاستگاه اصلی آن در سرزمین‌های اشغالی است با هدفی دیگر که همان دین‌ستیزی و اسلام‌ستیزی است بخش دیگری از منابع مالی این کنفرانس را همچون دوره‌های گذشته تامین می کند تا کنفرانس استانبول تمام جوانب ضدایرانی و ضددینی را در استانبول ترکیه دربرگیرد.

*ترکیه؛به گمانی زنی ها پایان دهد
بر اساس این گزارش؛ عده‌ای از مطلعین سیاسی بر این عقیده‌اند که این اتفاق یعنی برگزاری کنفراس ضدایرانی و اسلام‌ستیز ایران‌شناسی در استانبول از روی آگاهی دولتمردان ترکیه صورت گرفته است و تعدادی هم می‌گویند که این امر ناآگاهانه انجام شده است. انتظار می‌رود مقامات دولتی ترکیه و شهرداری استانبول در واکنشی صریح نسبت به ابطال مجوز برگزاری این کنفرانس به گمانه‌زنی‌ها در این خصوص پایان دهند. اخبار و اطلاعات موجود از دعوت برخی عناصر داخلی که بعضا ناآگاهانه دعوت شده اند،حکایت دارد که مسئولین ذیربط باید سریعا با واکنش سریع و قاطع مانع چنین رخداد شومی شوند. دستگاه سیاست خارجی کشور نیز باید حساسیت لازم را در این زمینه به سرعت نشان دهد.

اخبار مرتبط