رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۳ ربيع ثاني ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 29 November
  • جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • کد خبر : 1314
  • مشاهده : 1368 بازدید
  • شخصی » یادداشت
  • چاپ خبر : نسل سوم فرزندان خمینی!

#میثم_مظفر ظفرمندی مردم انقلابی ایران در جنگ تحمیلی و در مقابل اتحاد شوم ابرقدرت های بزرگ استکباری ، حاصل اعتماد بنیانگذار کبیر انقلاب به نیروی پیش برنده و سرمایه اجتماعی جوانانی بود که بدون هر سابقه و تجربه پیشین، سکاندار و میدان دار عرصه های خطیری شدند . تا آنجا که جوانان ۲۲ و ۲۳ […]

#میثم_مظفر
ظفرمندی مردم انقلابی ایران در جنگ تحمیلی و در مقابل اتحاد شوم ابرقدرت های بزرگ استکباری ، حاصل اعتماد بنیانگذار کبیر انقلاب به نیروی پیش برنده و سرمایه اجتماعی جوانانی بود که بدون هر سابقه و تجربه پیشین، سکاندار و میدان دار عرصه های خطیری شدند . تا آنجا که جوانان ۲۲ و ۲۳ ساله در راس فرماندهی دفاع مقدس قرار گرفتند و امام راحل، حساس ترین مقطع انقلاب اسلامی را به ایشان سپرد. دفاع از حریم سرزمینی، مسئولیت جان ملت و حفاظت از ناموس کشور مسئله کمی نبود که آن رهبر فقید این چنین باشجاعت و شهامت ریسک نمودند و صدالبته ثمرات گرانبهای این اعتماد ، چه موفقیت های خارج از تصوری را برای کشور عزیزمان حاصل نمود .
اما مسئله این است که چرا این “دینامیسم”، در نسل های بعدی بازتولید نشد و هنوز آنچنان که باید ، به نسل سوم فرزندان خمینی کبیر اعتماد نشده است ؟
آیا این نسل انگیزه و نشاط لازم برای تحرک و مدیریت جامعه ایرانی را ندارد؟
به نظر نمی رسد که “شرایط زمانه” و “موقعیت تاریخی”، انگیزه را از نسلی بستاند که “تحرک اجتماعی”، ویژگی ذاتی اوست.
آیا دانش ، تجربه و تخصص او نسبت به نسل های پیشین انقلاب کمتر است ؟
جوانان خلاق ، مومن ، مجهز به دانش و تخصص و با روحیه ای انقلابی که سرشار از انگیزه خدمت هستند، آیا همچنان صلاحیت نقش آفرینی و تصمیم گیری در عرصه های کم خطری مانند مدیریت و برنامه ریزی شهری را ندارند ؟
این درحالی است که اکنون سرمایه تجربه و دانش کشور فزون یافته و حالی که این پشتوانه در گذشته نبوده است !
مگر نه آنکه رهبر حکیم و فرزانه ی مان بارها فرمودند که ؛” کار را باید به جوانان سپرد …. نسل جوان، گره گشای دوره های سخت و محنت های بزرگ است ”
چه زمانی موعد این اعتماد در عمل بصورت گسترده فرا می رسد؟! و آیا به واقع این نسل ، اکنون به آستانه میانسالی خویش نزدیک نشده است!
تجربه اعتماد خمینی کبیر به فرزندانش را فراموش نکنیم …
آری به استناد تاریخ، اکنون نیز تحول و موفقیت های بزرگ تکرار نخواهد شد مگر با نیروی پیش برنده نسل سوم انقلاب!
فردا از آن توست …. بسم الله …

@meisammozafar
#میثم_مظفر #جوان_انقلابی

تارنمای شخصی میثم مظفر

اخبار مرتبط