رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January
  • شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
  • کد خبر : 1144
  • مشاهده : 807 بازدید
  • فضای مجازی
  • چاپ خبر : شبکه اجتماعی شمسه مبتنی بر تلفن همراه رونمایی شد

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرودی از نرم افزار شبکه اجتماعی موبایلی شمسه برای نخستین بار در حوزه خاورمیانه به عنوان یک نرم افزار ارتباطی ایرانی مبتنی بر هویت بومی رونمایی شد. مراد علی امین وند مسئول خانه فعالان مجازی درباره این نرم افزار اظهارکرد: امروز مهمترین نرم افزار در دسترس مردم […]

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرودی از نرم افزار شبکه اجتماعی موبایلی شمسه برای نخستین بار در حوزه خاورمیانه به عنوان یک نرم افزار ارتباطی ایرانی مبتنی بر هویت بومی رونمایی شد.

MG_0277-300x200

مراد علی امین وند مسئول خانه فعالان مجازی درباره این نرم افزار اظهارکرد: امروز مهمترین نرم افزار در دسترس مردم شبکه های اجتماعی موبایلی هستند وحدود ۴ ساعت از ۲۴ ساعت زمان مردم در کشور به استفاده از این نرم افزارها سپری می شود .

وی افزود: دلیل فراگیرشدن شبکه های اجتماعی موبایلی ظرف مدت دو سال ارزان بودن، سریع بودن و در دسترس بودن گوشی های همراه دانست . این در حالی است که مهمترین دغدغه خانواده ها درخصوص فضای مجازی ارایه محتوای سالم و ایجاد بستر داخلی برای شبکه های مجازی است .

MG_0236-300x200رئیس خانه فعالان مجازی مجازی با بیان اینکه در نگرش جدید فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران فضای مجازی یکی از اولویت های فعالیت فرهنگی است، خاطرنشان کرد: شبکه اجتماعی شمسه برای اولین باردر حوزه خاورمیانه مبتنی بر هویت بومی کاملا توسط متخصصان ایرانی طراحی شده است و از ایده پردازی تا عملیاتی شدن آن تنها یک  سال زمان برد.

وی قابلیت های این شبکه اجتماعی را در حال حاضر ارسال ویدیو، صدا و تصویر متن عنوان کرد و گفت: بااین امکانات استفاده کنندگان از این شبکه ها می توانند ارتباط محاوره ای داشته باشند ودر مرحله بعدی اشتراک گذاری کتاب و مقالات و زمینه نرم افزاری دسکتاپ و وب بیس نیز فراهم خواهد شد.

وی همچنین از وجود استیکرهای غیراخلاقی و ضد انسان محور شبکه های اجتماعی واتس آپ، لاین و تلگرام انتقاد کرد و گفت: در شمسه موبایل استیکرهایی مبتنی بر هویت خانواده محور و فرهنگی محور طراحی شده است و در آینده تلاش می کنیم تا طراحی برچسب ها توسط خود مردم و با نام آنها در شبکه شمسه قرار گیرد .

وی یکی دیگر از ویژگی های مهم نرم افزار شمسه را عدم نگهداری اطلاعات افراد در این شبکه عنوان کرد و گفت: واقعیت آن است که طراحان شبکه های اجتماعی همچون واتس آپ که میزبانی آن با آمریکاست و تلگرام و وایبر که میزبانی آن دست رژیم صهیونیستی است و یا وی چت که توسط چینی ها میزبانی می شود، میلیاردها دلار خود را رایگان وارد این شبکه های اجتماعی نکرده اند، بلکه اهداف فرهنگی ، سیاسی و امنیتی خاصی را در این خدمت رسانی پیگیری می کنند اما ویژگی شمسه موبایل آن است که هیچ نوع اطلاعاتی از افراد در این نرم افزار باقی نمی ماند و سعی شده به نحوی برنامه ریزی شود که اطلاعات افراد قابل دسترسی نباشد .

MG_0201-300x200در شرایطی که شبکه‌های اجتماعی در کشور از شبکه های موبایلی خارجی با مرکزیت سرور خارجی اشباع شده و مدیریت اطلاعات از کشورهای غربی صورت می پذیرد ورود شبکه اجتماعی شمسه لازم و ضروری دیده شد؛ شبکه ای که با برنامه ریزی ایرانی، داخلی و توانمندی سرورهای داخلی در داخل کشور میزبانی شده و محتوای سالم و فرهنگی وارد عرصه مجازی شده تا مورد استفاده عموم مردم قرار بگیرد.

به گفته وی، شبکه اجتماعی شمسه با حمایت و پشتیبانی حجت الاسلام و المسلمین امرودی معاون محترم امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و ستاد مجموعه جشنواره های شمسه طراحی و ساخته شده است.

حمید کیانی دبیر مجموعه جشنواره های شمسه نیز اعلام کرد :نخستین مسابقه عکس در این شبکه اجتماعی با عنوان شمسه پیک به موضوع بهارفاطمی اختصاص پیدا کرده است و تصاویر بارگذاری شده توسط مردم در این شبکه اجتماعی با امتیازبندی خود مردم مورد قضاوت قرار می گیرند .

وی همچنین از دبیرخانه های تخصصی گرافیک و کاریکارتور شمسه تقاضا کرد تا برای نسخه نرم افزاری موبایل در فضای مجازی تولید محتوا کنند و نسبت به طراحی استیکرهای جدید با محتوای فرهنگی با شمسه همکاری کنند .

اخبار مرتبط