رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January

فناوری اطلاعات و خصوصا فضای مجازی تیغ دو لبه ای می باشد که اگر اهمالی صورت بگیرد می تواند بجای ایجاد ظرفیت ها و قابلیت های مثبت ، به یک ابزار منفی ساز برای زندگی امروزی انسان تبدیل گردد .

امروزه تکنولوژی و فناوری اطلاعات با بسیاری از امورات فرهنگی ، مذهبی ، علمی و هنری ما پیوند خورده است .

فناوری اطلاعات و خصوصا فضای مجازی تیغ دو لبه ای می باشد که اگر اهمالی صورت بگیرد می تواند بجای ایجاد ظرفیت ها و قابلیت های مثبت ، به یک ابزار منفی ساز برای زندگی امروزی انسان تبدیل گردد .

فناوری اطلاعات و فضای مجازی عاملی برای ایجاد راحتی و تسریع در امورات زندگی است . فضای مجازی در بعد کارایی راهکاری برای تبدیل فرآیند سخت افزاری حضوری به یک مکانیزم نرم افزاری است تا بتوان دسترسی به امکانات و رفاهیات به حداقل زمان و هزینه برسد .

همزمان با رشد چنین زیرساخت ها و ابزارهای نرم افزاری ، مطمئنا کج سلیقگی ها و ابداعاتی شکل می گیرند که بجای اشاعه فرهنگ و فرهنگ سازی به یک ضد فرهنگ تبدیل می شوند .

sfwefwsefw

سایت نذری یاب شاید در بدو امر بیشتر به یک ایده ی خنده دار معنا دهد و مخاطبین نیز برای بررسی چنین ایده ای مسلما به آن مراجعه خواهند کرد .

فیلتر نمودن چنین تارنمایی با اینکه دیر اما به درستی انجام شده است زیرا این ایده ی مضحک بیشتر به یک ضد فرهنگ و حرکت ضد تبلیغاتی دینی معنا می دهد .

اینگونه حرکات علاوه بر تمسخر غیر مستقیم عزاداران حسینی ، برخی از مردم را نیز ترغیب به استفاده ناهنجار گونه ابزاری از نذریات و اعتقادات مذهبی و قدیمی مردم و چهره ای ناهنجار ارایه می دهد .

عموم مردم از نذری به عنوان یک حرکت متبرک یاد می نمایند که علاوه بر نیت خیرخواهانه متبرع ، نسبت به ارایه آن به عزاداران و مردم اقدام می نمایند و تناول نذری فارغ از نوع نذری را مد نظر دارند و با یک بعد اعتقادی از آن حتی به عنوان شفا دهنده و دارای ثواب یاد می نمایند فلذا زیبنده نیست که با اعتقادات و حرکت های بسیار زیبا مردم  تا این حد خوار و ذلیلانه تبلیغ نماییم که برای حضور در هیات و مراسمات صرفا به دلیل نوع نذری مراجعه می نمایند و این حرکت نوعی توهین می باشد که بعید است به این راحتی بتوان از آن گذر کرد .

امید است گردانندگان این تارنما اقدام به استفاده ذهن و ایده های خود در راههای مفید همراه با سنجش عموم جوانب فرهنگی و اعتقادی آن اقدام نمایند تا علاوه بر خدمت رسانی به عموم مردم ، به  دین و فرهنگ در سطوح جهانی خدشه وارد نشود .
مراد علی امین وند ، فعال و کارشناس فضای مجازی

اخبار مرتبط