رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 27 January

جِهاد یکی از مفاهیم دین اسلام است. امروز فارغ از نوع دیدگاه و تبلیغات یکی از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری مبنی بر مدیریت جهادی و فرهنگ جهادی ، باید از آنها درس گرفت و در صدد ایجاد بسترهای اجرایی آنها در سطوح مختلف جامعه باشیم . امروزه حلقه ی گمشده ی گفتمان انقلاب اسلامی در کشور ما ، کاربردی نمودن مفاهیم اسلامی و اثبات کارآمدی دین در اداره کشور است .

بسم الله الرحمن الرحیم ، إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفّاً کَأَنَّهُم بُنْیَانٌ مَّرْصُوصٌ‏.«سوره صف آیه ۴»

1541212213620819120214815249226220685179211

مراد علی امین وند :

امروز فارغ از نوع دیدگاه و تبلیغات یکی از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری مبنی بر مدیریت جهادی و فرهنگ جهادی ، باید از آنها درس گرفت و در صدد ایجاد بسترهای اجرایی آنها در سطوح مختلف جامعه باشیم . شاید بهترین و دلچسب ترین دیدگاه یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری 1392 همین نگاه بسیار زیبا به سیاست ، فرهنگ ، اقتصاد و مدیریت با استفاده از مفاهیم دینی است . امروزه حلقه ی گمشده ی گفتمان انقلاب اسلامی در کشور ما ، کاربردی نمودن مفاهیم اسلامی و اثبات کارآمدی دین در اداره کشور است .

متاسفانه گاهی آنقدر کند می رویم که برخی از مفاهیم و حرکت های دینی زیبا که با سیاست درآمیخته است فراموش می شود و یا اینکه آنقدر تندروی می نماییم که مفاهیم کاربردی دین بر رخسار مردم سرخ می گردانیم . چرا امروزه نتوانسته ایم آن طور که باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه و خانواده ها فرهنگ سازی نماییم ؟؟؟ چرا امروزه واژه ی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک حرکت انتظامی قلمداد می گردد ؟ در صورتی که امر به معروف و نهی از منکر خود به تنهایی یکی از مسایل اجتماعی واعتقادی است که متاسفانه به علت تندروی ، آنرا به یک دیدگاه انتظامی تبدیل نموده و جامعه را از این کارآمدی محروم ساخته ایم و دیواری به بلندای نــــه برای آن ساخته ایم و یکی از ابزار و مفاهیم کارآمدی دین در اداره کشور و جامعه را حذف نموده ایم .

جِهاد یکی از مفاهیم دین اسلام است. واژه «جهاد» از ریشه «ج-ه-د» به معنی کوشش و مبارزه و فعالیت است. جهاد برعکس آنچه که امروزه توسط سیاست‌مداران مقرض مطرح می‌شود تنها به معنی جنگ و خون‌ریزی نیست. بلکه در اصل به معنی کوشش و مبارزه ، می‌تواند در عرصه‌های گوناگون باشد. جهاد یکی از فروع دین و از واجبات اسلامی است. کلمهٔ جهاد حدود ۱۰۸ بار در قرآن کریم آمده‌است.

ادامه دارد …

اخبار مرتبط