رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • الأحد ۰ جماد أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 5 December

رحیم صفوی با بیان اینکه از بین رفتن امنیت در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و منطقه در سایر کشورها نیز تاثیر خواهد گذاشت، افزود: بازیگر اصلی در جهان، آمریکا بوده و در منطقه نیز بازیگران اصلی ایران، ترکیه، عربستان و عراق هستند.

دستیار و مشاور ارشد فرمانده کل قوا در توصیه ای به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس که صدها میلیارد دلار سلاح خریداری کرده اند گفت: مراقب باشید به سرنوشت شاه ایران دچار نشوید که روزی سلاح هایش به دست مردم افتاد و علیه خودش و آمریکا استفاده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، سرلشگر یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور ارشد مقام معظم رهبری امروز شنبه در نشست خبری با موضوعی که به مناسبت دومین همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت برگزار شد، اظهار داشت: صلح پایدار در منطقه خلیج فارس نیازمند همکاری هشت کشور همسایه خلیج فارس است.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران محور و ستون اصلی برای امنیت و توسعه منطقه است.
رحیم صفوی با بیان اینکه از بین رفتن امنیت در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و منطقه در سایر کشورها نیز تاثیر خواهد گذاشت، افزود: بازیگر اصلی در جهان، آمریکا بوده و در منطقه نیز بازیگران اصلی ایران، ترکیه، عربستان و عراق هستند.
دستیار ویژه مقام معظم رهبری ادامه داد: آمریکایی ها به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه هستند و با دخالت و تحریک برخی کشورها مثل ترکیه قصد ایجاد ناامنی در سوریه را دارند.
وی تصریح کرد: این ناامنی ها علیه منافع آمریکا و اسرائیل تمام می شود.
رحیم صفوی همچنین خاطر نشان کرد: برخی کشورهای کوچک منطقه و حوزه خلیج فارس که می خواهند با پول خود نقش و تاثیری داشته باشند که به آنها توصیه می کنیم متناسب با قدرت، جمعیت و سهم خودشان خواسته‌های خود را در نظر بگیرند و تنها دلارهای نفتی و گازی آنها نمی تواند این کشورها را تاثیرگذار کند.
مشاور ویژه مقام معظم رهبری با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس به جز ایران صدها میلیارد دلار سلاح خریداری می کنند، ادامه داد: این سلاح های خریداری شده مطمئنا برای حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی نیست بلکه آنها پروژه ای را که آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی تعریف کرده اند، اجرا می کنند.
وی در توصیه ای به این کشورها اظهار داشت: امنیت پایدار در منطقه و خلیج فارس در سایه همکاری هشت کشور همسایه خلیج فارس است و ایران هیچگاه نظر سویی به این کشورها نداشته و همواره دست همکاری جهت وحدت میان کشورها را دراز کرده است.
دستیار ویژه مقام معظم رهبری با بیان اینکه توصیه ای به این کشورها دارم که مایلم شما نیز به این بپردازید، گفت: کشورهایی که از آمریکا سلاح خریداری می کنند، مراقب باشند که به سرنوشت شاه ایران دچار نشوند؛ چراکه سلاح هایی را که شاه زمانی از آمریکا خریده بود، به دست مردم افتاد و از این سلاح ها بر علیه آمریکا استفاده شد به آنها هشدار می دهم که شاید چنین اتفاقی نیز برای شما بیفتد و سلاح های خریداری شده علیه خودتان و آمریکا استفاده شود.

اخبار مرتبط