رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

تغییر کاربری زندان دستگرد اصفهان از مباحثی است که برای اصفهانی ها سووال شده که آیا زندان فعلی این شهر همانند زندان قصر تهران به موزه تبدیل خواهد شد؟ زندان دستگرد اصفهان چند سالی است در محدوده شهری قرار گرفته لذا مسوولان شهر ی و استانی در نظر دارند این زندان را به خارج از شهر انتقال دهند اما آیا با جا به جایی این زندان، این مکان عبرت آموز به موزه تبدیل خواهد شد؟

شاید ماجرای تبدیل شدن زندان قصر پایتخت را به موزه شنیده باشید اما جالب است بدانید؛ این داستان فقط مربوط به تهران نیست بلکه در جاهای مختلف دنیا زندان های قدیمی و مخوف به جای آنكه تخریب شوند به موزه تبدیل شده اند و به قولی به عنوان یک مکان دیدنی در اختیار عموم مردم قرار گرفته اند.


این امر منجر شده تا بسیاری از افرادی كه آرزوی دیدن زندان ها را دارند  به آنجا رفته و از نزدیک دیدن کنند زندان های كلینك – انگلستان، آلكاتراز- آمریكا، داگشای – هند و قصر تهران از جمله مخوف ترین و معروف ترین زندان های دنیا هستند که به مکان فرهنگی و تفریحی تبدیل شده است.
زندان دستگرد اصفهان چند سالی است در محدوده شهری قرار گرفته لذا مسوولان شهر ی و استانی در نظر دارند این زندان را به خارج از شهر انتقال دهند اما آیا با جا به جایی این زندان، این مکان عبرت آموز به موزه تبدیل خواهد شد؟

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به این که دانشگاه فعلی هنر اصفهان در خیابان استانداری در گذشته زندان بود می گوید: مدیریت شهری اصفهان بیش از ۲۰ سال است این زندان قدیمی را به مرکز فرهنگی و علمی تغییر کاربری داده است.
عباس حاج رسولیها می افزاید: بر طبق مصوبه مجلس پادگان‌ها و زندان‌های داخل شهر باید به خارج از شهر انتقال یابند لذا زمینی در خارج از شهر برای ساخت زندان جدید و انتقال زندان فعلی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه می کند: هنوز تصمیمی برای تغییر کاربری زندان دستگرد گرفته نشده و با توجه به این که این زندان در حاشیه شهر قرار گرفته امکان تبدیل این زندان به مرکز خدماتی و فرهنگی نیست.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه می دهد: با تغییر کاربری زندان فعلی اصفهان هزینه ساخت زندان جدید اصفهان تامین می شود.

اخبار مرتبط