رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۶ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Friday 24 September

زنده بمان و خدمت کن ، شهامت داشته باش ، تا جایی که می توانی تلاش کن و خسته مشو ، از مرگ نترس ، اگر زمانی به آخر خط رسیدی ، باید آن موقع ، فیض شهادت باشد نه مرگ طبیعی !!!

بالاخره بعد از گذر از عمری در دانشگاه دلپذیر آزاد اسلامی واحد شهرضا که به حق دانشگاه بسیار خوبی بود . تغییرات بسیار زیادی در طول پنج ساله حضور خود شاهد بودم ، توسعه های عمرانی ، محتوایی بسیار محسوسی را شاهد بودم . انتقادهای زیادی به مسایل فرهنگی دانشگاه وارد بوده است خصوصا مسایل مذهبی ( عدم توجه به مخاطرات و تهاجمات فرهنگی ، مذهبی ) . البته مسایل فرهنگ سازی در دو ترم جدید به صورت بسیار هوشمندانه عمل شد ( میدونید دیگه ، قضیه دوچرخه و پله و اینها … )

گذشت و گذشت ، فارغ التحصیل می شویم با مدرک کارشناسی روابط بین الملل و علوم سیاسی با معدل ؟؟؟!!!

هیچ وقت در طول تحصیل برای معدل و نمره اینها اهمیتی قائل نشدم و از خیر همه چیز گذشتم و فقط به تحلیل ، تفکر و رصد توجه کردم . خیلی ها خندیدند ، از مشروطی خندیدند ، از نمره خندیدیند ولی تفاوتی میان من و آنهاست . شایدی دروس را حفظ کردند و الان بخواهند یک خط تحلیل بنویسند زانوی غم بغل خواهند کرد ولی ما استواریم استوار !!!

شایدی ارشد را در همین دانشگاه بخوانم ، شاید قم و شایدی هم تهران ولی مطمئن از این سه فراتر نخواهد رفت …

اساتید بسیار دوست داشتنی را همراه داشتیم ، شایدی یکی از بهترین اساتید که بسیار از منش و اخلاق و تفکرات انقلابی او الهام گرفتم جالب است بدانید تا کنون یک واحد درسی با او نداشته ام و یکی از بهترین دوستان بنده است . یک جمله اش را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد ، زنده بمان و خدمت کن ، شهامت داشته باش ، تا جایی که می توانی تلاش کن و خسته مشو ، از مرگ نترس ، اگر زمانی به آخر خط رسیدی ، باید آن موقع ، فیض شهادت باشد نه مرگ طبیعی !!! هیچ وقت در پروژه ها فکر بعد نباش ، فکر اینکه بعد از رفتن از این دنیا ، راهت را چه کسی ادامه خواهد داد ، نباش ، هستند از تو بهترانی که راهت را ادامه دهند ، اگر این ذهنیت به تو رسید ، میشوی مثل خیلی از مسئولین حالا که از صندلی های ریاست دل نمی کنند و هزاران مفسده می کنند . این راه مصون بودن تو از آلودگیست ، تلاش و تلاش و تلاش ، همت و همت و همت ، شهادت ، شهادت ، شهادت ….

اخبار مرتبط