رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
  • الأحد ۳ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 17 January

با عرض خسته نباشید خدمت دوست عزیز ، آقای طاهری* نوشته مدیر مسئول اتفاق : نشریه را کنار گذاشتم؛ با خود و خدای خود کمی فکر کردم، درست همانجا بود که اندیشه تولد یک تریبون دانشجویی در ذهنم کلید خورد؛ آن روزها شاید ابتدای سال تحصیلی 89 بود و البته گذشت!

این پست صرفا جهت معرفی فعالیت دانشجویان شهرضا و قدردانی و عرض خسته نباشید خدمت دوست عزیز جناب آقای طاهری است و متن فوق برگرفته از تارنمای نشریه دانشجویی اتفاق است . امیدوارم اتفاق که یک اتفاق واقعا خوب بود ، همیشه و همه جا صدای دانشجو باشد . همیشه ابداعات و ابتکارات ضمیمه و تضمین کننده ادامه ی راه مبارک مطبوعاتی باشد و هر روز موفقیت روزافزون این نشریه را شاهد باشیم . نشریه به دور از نگاههای جانبدارانه سیاسی یا مغرضانه به اهداف والای نظام اسلامی فکر نماید و هیچ گاه این را فراموش نکنند : جذب حداکثری و دفع حداقلی … همیشه به یاد داشته باشید از مولای متقیان (ع) خضوع را یاد داشته باشید و مغرور مشوید … به امید روزی که در زمره ی بزرگترین نشریات دانشجویی کشور ، صدای دانشجو به گوش برسد . اتفاق ، اتفاقی نیست بلکه راوی اتفاق است .

——————————————

…در کنار دوستی نشسته بودم، لحظه ای تامل کرد، بلند شد و یکی از نشریات دانشجویی دانشگاه را آورد. نشریه را دیدم؛ در حالی که حس سردی تمام وجودم را فراگرفت؛ آرام آرام نشریه را ورق زدم؛ 2 برگه بود، اما اتفاقا تنها حسن آن نشریه هم همین بود؛ چون از هر خط به خط دیگر، انگیزه ات برای دیدن آن کمرنگ تر می شد!


نشریه را کنار گذاشتم؛ با خود و خدای خود کمی فکر کردم، درست همانجا بود که اندیشه تولد یک تریبون دانشجویی در ذهنم کلید خورد؛ آن روزها شاید ابتدای سال تحصیلی 89 بود و البته گذشت! روزها و ماه ها از پی هم سپری شد؛ در جریان کارهای بزرگ اجرایی یک سال گذشته دانشگاه، با جمعی از بچه های دغدغه مند و متخصص در حوزه های مختلف فرهنگی دانشگاهمان آشنا شدم. با آن که معتقدم هنوز نیز ساختارهای لازم برای تحقق یک انقلاب هدفمند فرهنگی در دانشگاهمان فراهم نشده اما به حضور پرقدرت یک رسانه دانشجویی و ایجاد زیرساخت های فکری و فرهنگی لازم برای تحقق آن هدف، اعتقاد پیدا کرده ام… و مدتی گذشت تا در سی و سومین فجر پرشکوه انقلاب اسلامی ایران، «اتفاق» را به لطف خدا و به اتفاق جمعی از دانشجویان برگزیده علمی و فعالان و نخبگان فرهنگی دانشگاه کلید زده ایم.
از آن زمان تا همین روزها که احیانا «اتفـاق» نقل محافل مختلف دانشگاهیانمان شده، چیزی نزدیک به 25 دانشجوی برگزیده علمی و فرهنگی در تحریریه اتفـاق، در حال تلاش برای برقراری ارتباط با شما هستند! تعدادی دانشجو و فعال فرهنگی مسئول بررسی های علمی و افکارسنجی، عده ای مسئول برنامه ریزی های راهبردی نشریه، عده ای مشغول تهیه و جمع آوری خبر و افرادی هم در حال انجام فعالیت های اجرایی اند.
راه در «اتفـاق»، آن گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند، «همان راه امام خمینی(رض) است و هدف او هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست». اتفـاق مجموعه ای است از تعدادی جوان نسل سومی که سخنان دلنشین امامشان را از لابه لای صفحات صحیفه های نورش خوانده اند و جانانه آماده ایستادن در راه رهبری هستند که سـال ها است یکه و تنهـا ایستاده است و فریاد سر می دهد: «اگر عرصه را بر ما تنگ کنند، حادثه عاشورا را تکرار خواهیم کرد…»
…با همه سختی ها، اکنون «اتفـاق» متولد شده است؛ این درست همان رسانه ای است که جای خالی اش، مدت ها است که جریان اصیل و پرنشاط دانشجویی را در دانشگاهمان خاموش کرده است! ظهور «اتفـاق» به همه نشان می دهد، آنقدر هم که می گویند، هوای آسمان دانشگاهمان ابری نیست… اتفاقا هوا آبی آسمانی است..!
برآنیم تا به لطف خدا در صفحه سیاسی-یعنی صفحه نخست هر شماره از نشریه، ضمن ارائه آخرین اخبار مهم کشور و جهان، با پرهیز از انعکاس دعواهای طرفینی و سیاسی غیرضروری، تعدادی از شاخصه های مهم جریان های انحرافی کشور را در ستون ثابتی تبیین نماییم. در صفحه دوم، مهم ترین اخبار و گزارشات روز دانشگاه های مختلف کشور و هم چنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به اطلاع مخاطبین گرامی خواهد رسید. در این صفحه و ستون های ثابتی که به همین منظور تعبیه شده است، تلاش خواهیم کرد تا به نقد برخی از مشکلات و معضلات و البته بیان نقاط قوت دانشگاه بپردازیم. صفحه سوم، اندیشگاهی است که در قالب ستون های مختلف این صفحه به بیان اندیشه ها و آرای مختلفی پیرامون مسائل فکری خواهیم پرداخت. بیشتر مطالب مندرج در این صفحه، برآیند اندیشه اساتید و دانشجویان دانشگاه بوده و…
…و به قلم ایشان نگاشته خواهد شد و نهایتا در صفحه آخر و ستون های موجود در این صفحه به بیان مهم ترین اخبار علمی، ورزشی و گه گاه مطالب طنز خواهیم پرداخت.
همچنین به منظور ارائه نسخ الکترونیکی نشریه و توزیع آسان و مجازی آن، پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی نشریه به آدرس www.ettefaghonline.ir همزمان با سالروز پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی ایران بر روی اینترنت قرار گرفته است. «باشگاه خوانندگان    «اتفاق»» نیز برنامه ریزهای گسترده ای به منظور برقراری ارتباط بیشتر نشریه با خوانندگان خود در سطح دانشگاه، انجام داده است که علاقه مندان به عضویت در این باشگاه مجازی و دریافت تسهیلات و هدایای ویژه آن، می توانند با ارسال عدد 7000 به سامانه پیام کوتاه نشریه، از همین الآن به جمع اعضای باشگاه خوانندگان «اتفاق» بپیوندند.
در صفحات مختلف نشریه، ستون های ویژه ای به منظور انعکاس دیدگاه ها، پیام ها، انتقادات و یا تصاویر ارسالی شما تعبیه شده که علاقه مندان می توانند، موارد مکتوب را به سامانه پیام کوتاه نشریه به شـمـاره «صدهزار، بیست هزار، دویست» و مـوارد صـوتـی و تـصـویـری خـود را بـه پسـت الکتـرونـیکـی نـشـریـه بـه آدرس « ettefaghonline@yahoo.com» ارسال نمایند.
آن چه که در اندیشـه ی همگی اعضـای محتـرم خانـواده بـزرگ «اتفـاق» مشتـرک است، این است کـه تحریریـه اتفـاق، وسعتـی دارد به انـدازه ی هفـت هـزار دانشجـو! بنـابراین عمیقـا معتقدیم که هر دانشجو یک خبرنگار و یک رسـاننده پیـام عدالت و آزادگی  است. از همین جـا رسـمـا از کلیـه دوستـان و عـلاقـه منـدان و نخبگـان فـکـری، فرهنـگی و ادبـی دانشگـاه به منظـور حضـور و همکاری با اعضای محترم هیئت تحریریه نشریه دعوت می کنم.
اتفـاق با همه ویژگی های منحصر به فردش، اکنون تخصصی ترین نشریه ی دانشجویی کشور است. «اتفـاق» فانوسِ راهی است، که بناست هر کس به مدت تنها چند سال، با آن همسفر راهمان باشد. فانوس روشن است؛ اما راه طوفانی است؛ مبادا چراغ تنها راهمان خاموش شود! این جا تریبون شما است…آن را باور کنید…!

——————-


اخبار مرتبط