رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January

چند روزی است پایگاه جدید کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با آدرس اینترنتی بسیار خاص و دیدنی www.INTERNET.ir در دسترس عموم قرار گرفته است . در این پایگاه اطلاعات بسیار بیشتری از مسایل مرتبط با فیلترینگ و محتوای مجرمانه نسبت به پانوشت های سایت پیوندها وجود دارد .

به تازگی با طرح جدید صفحه فیلترینگ مواجه می شویم که نسخه جدید آنچنان مورد توجه و استقبال عمومی قرار نگرفته است . به نوعی این صفحه بندی و رنگ آمیزی های صورت گرفته ، آزار دهنده می باشد . البته باکس بندی های صورت گرفته به نوعی به دنبال ارایه دسترسی های بیشتر به کاربران و ایجاد تنوع در صفحه توقف !!! کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بوده است ولی می بایست در رنگ بندی و ایجاد تنوع های بصری بیشتری توجه داشت .
مطمئنا یکی از عوامل استقبال بسیار خوب از سایت پیوندها ، کیفیت رنگ بندی ، باکس بندی ، گرافیک مورد استفاده و جلوه های بصری شامل عکس های مناسبت های خاص یا اماکن دیدنی کشورمان ایران بوده است .
به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران ، یکی از نقاط خلا ای که از بدو پیدایش مسئله فیلترینگ در پایگاههای اینترنتی در کشور ایران بوده است ، مسئله عدم وجود ارتباط مستقیم ، اطلاع رسانی میان کاربران عام بوده است . البته باید بدان اذعان داشت ، ارتباط مجموعه دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با مرتکبین جرم در اینترنت و رفع فیلترینگ بسیار خوب و مورد پسند بوده است . در اقدامی بسیار زیبا در سال 1390 در پنجمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال ، حضور مناسب و دیدنی این کارگروه یکی از نقاط آشنایی بیشتر مردم و کاربران اینترنتی و رفع فیلترینگ و موضوع فیلترینگ و ارتباط مستقیم دو سویه در ایران بوده است .
چند روزی است پایگاه جدید کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با آدرس اینترنتی بسیار خاص و دیدنی www.INTERNET.ir در دسترس عموم قرار گرفته است . خوشبختانه هنوز واکنش تهاجمی مبنی بر این اسم دامنه به این کارگروه را شاهد نبوده ایم . متاسفانه در ماههای اخیر فشارها و تهاجم های خبری و سخنی به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را شاهد بوده ایم که قریب به اتفاق شاهد اخبار کذب ، بهانه گیری و جبهه گیری های شخصیتی و به نوعی انتقام جویی بوده است .
در این پایگاه اطلاعات بسیار بیشتری از مسایل مرتبط با فیلترینگ و محتوای مجرمانه نسبت به پانوشت های سایت پیوندها وجود دارد . البته باید بدان اذعان داشت که مسئولین مربوطه می بایست نسبت به اطلاع رسانی ، مثال سازی نوع جرم و حتی اطلاع رسانی از عواقب جرم های مطروحه ، نسبت به پیشگیری از تولید محتوای مجرمانه در ایران نمایند . مسلمان باید کلیه ارگان ها ، سازمان ها ، موسسات و سازمان های مردم نهاد قسمتی از تمرکز خود را بر پیشگیری از وقوع جرم متمرکز نمایند . پیشگیری مطمئنا بهتر ، ارزان تر ، سالم تر از درمان پس از وقوع اتفاقات و جرایم نوین می باشد .
حال باید دید که مسئولین مربوطه با توجه به شعار بسیار دلنشین و جذب کننده مطروحه در پایگاه مذکور مبنی درگاه تعاملی ، به سمت تعامل بیشتر با کاربران اینترنت و تولید کنندگان محتوا در اینترنت خواهند رفت یا خیر ؟
البته مسئولین امر باید بدان توجه داشته باشند که می بایست قسمتی از توجهات خود را به سمت افرادی ببرند که تا کنون سر و کاری با این کارگروه نداشته اند حال یا به علت عدم تولید محتوای مجرمانه و یا عدم رصد شدن ( تولید داشته اند ولی به قولی در کمین رصدگران قرار نگرفته اند ) همانا امر فرهنگ سازی و پیشگیری را دنبال نمایند .

منبع : پایگاه خبری فضای مجازی ایران ، نویسنده : مراد علی امین وند

اخبار مرتبط