رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March

«برخي از خواص انطباق عملي و فكري با انديشه‌هاي مقام معظم رهبري ندارند» گفت: اين افراد در گفتار خود از گفتمان امام و رهبري مي‌گويند، اما در جلسات و پشت پرده كاملا مخالف با اين گفتمان هستند.
——-
***** وزیر اطلاعات از 8 سناریو دشمن خبر داد

وزير اطلاعات با تاكيد بر اين‌كه«برخي از خواص انطباق عملي و فكري با انديشه‌هاي مقام معظم رهبري ندارند» گفت: اين افراد در گفتار خود از گفتمان امام و رهبري مي‌گويند، اما در جلسات و پشت پرده كاملا مخالف با اين گفتمان هستند.

به گزارش ايسنا حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي در گردهمايي بزرگ مبلغان ـ كه در مدرسه علميه فيضيه برگزار شد ـ اظهار كرد: آن‌چه كه در ايام محرم حائز اهميت است، بصيرت‌بخشي عمومي در جامعه است و اين بصيرت‌بخشي در شرايط كنوني كه ما درگير جنگ نرم هستيم اهميت بيشتري پيدا مي‌كند؛ چراكه باعث تشخيص حق از باطل و توجه به حق مي‌شود.

وي با اشاره به اتفاقات فتنه 88 ادامه داد: در فتنه 88 و ادامه آن ما ديديم كه حوادث آن‌چنان اتفاق مي‌افتاد كه علاوه بر مردم برخي خواص هم علي‌رغم توصيه‌هاي مقام معظم رهبري مي‌لغزند.
وي خاطرنشان كرد: مجموعه رهنمودهاي دقيق معظم‌له هميشه بهترين راهبرد و راهكار است و چيزي ناگفته در باب ولايت فقيه باقي نمانده است.
وزير اطلاعات با اشاره به اين‌كه «براي شناسايي يك جريان يا تفكر غير هم‌سو با رهنمودهاي مقام معظم رهبري سه معيار وجود دارد» تصريح كرد: انطباق فكري، گفتماني، رفتاري و عملي؛ اگر اين سه معيار وجود داشته باشد در جايگاه بصيرت‌بخشي دچار مشكل نخواهيم شد و اين‌ها نكاتي است كه بايد براي مردم طرح شود.
وي اظهار كرد: امروز به سهولت مي‌توان انطباق و عدم انطباق با ولايت فقيه را در رفتار و عمل و حتي گفتار برخي از خواص مشاهده كرد. بنده به عنوان وزير اطلاعات اصلا قائل به اين نيستم كه ما يك جريان فتنه داريم ما جريان‌هاي مختلف فتنه داريم كه از مقام معظم رهبري در بيانات و افكار خود استفاده و در حقيقت سوءاستفاده مي‌كنند.
وزير اطلاعات گفت: جريان‌هاي مختلفي هستند كه در كشور با عدم انطباق عملي به بيان منويات امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري مي‌پردازند.
وي با اشاره به نقش مبلغان در تبيين مصاديق انطباق با منويات مقام معظم رهبري گفت: مبلغان بايد با بصيرت‌افزايي به مردم عدم انطباق رفتار و گفتار افراد را نشان دهند و ماهيت جريان‌هاي انحرافي را براي مردم تبيين كنند.
وي اظهار كرد: بصيرت، توانايي تيزبيني كشف حقيقت در ميان انبوه حق و باطل است و به مردم كمك مي‌كند تا حقي را كه با باطل ممزوج شده بشناسند و ماهيت باطل را برملا مي‌كند.

————–

وزیر اطلاعات ضمن تشریح تدابیر دشمنان نظام برای انتخابات پیش‌رو، هشدار داد که جریانات فتنه، انحرافی و اصلاح‌طلبان آمریکایی که با رهبری و نظام غیر‌همسو هستند، با وجود اینکه خاستگاه‌های غیر‌مشترک دارند، ولی اهداف مشترکی را برای مقابله با نظام و رهبری دنبال می‌کنند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در گردهمایی بزرگ مبلغین که پیش از ظهر امروز در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، ایام محرم را بهترین فرصت برای افزایش بصیرت و آگاهی بخشی مردم نسبت به مسائل مختلف جامعه دانست و اظهار داشت: در زمان فعلی و به ویژه بعد از فتنه سال 88 مشخص شد که حوادث آنچنان اتفاق می‌افتد که حتی برخی خواص نیز با وجود رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آزمون‌های الهی مردود می‌شوند.

وی، بهترین راهکار برای آگاه شدن مردم از خطرات و فتنه‌ها را روشنگری و بصیرت افزایی توسط مبلیغن دانست و گفت: جمعیت‌های میلیونی هستند که در مجالس عزاداری مخاطب شما قرار می‌گیرند و شما با بصیرت بخشی عمومی منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانید.

* راه شناسایی یک جریان و تفکر اصل و تشخیص آن از جریان انحرافی

وزیر اطلاعات در مقدمه صحبت‌های خود به معرفی و شناخت معیارهای کلی برای شناخت جریانات مختلف در جامعه پرداخت و افزود: برای شناسایی یک جریان و تفکر اصل و تشخیص آن از جریان غیر اصل و انحرافی باید سه موضوع و معیار انطباق فکری، انطباق گفتمانی و انطباق عملی آن گروه را همزمان و توام با اندیشه‌های امام راحل و رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی تطبیق داد و اگر این سه معیار درست مورد توجه قرار گیرد در بصیرت بخشی دچار مشکل نخواهیم شد.

مصلحی افزود: این سه معیار باید برای مردم به خوبی مطرح شود و امروز می‌توان از انطباق یا عدم انطباق این معیارها در خواص، موفق یا مردود بودن آنها را سنجید.

* به هیچ وجه قبول ندارم که در کشور تنها یک گروه انحرافی وجود دارد

وی در ادامه با بیان اینکه به هیچ وجه قبول ندارم که در کشور تنها یک گروه انحرافی وجود دارد، ادامه داد: طبق کار اطلاعاتی انجام شده و اطلاعات به دست آمده که در اختیار ما قرار دارد، ما در کشور بعد از فتنه 88 با تعداد قابل توجهی از گروه‌های انحرافی مواجه هستیم که با رهبری و نظام غیر همسو هستند.

وزیر اطلاعات افزود: این گروه‌ها در فکر و گفتار با اندیشه‌های امام راحل و رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی ظاهراً همسو هستند، ولی در حوزه عمل در آنها متوقف شده و یا مسیر دیگری را که خود صحیح می‌دانند، برای خود برگزیده و اجرا می‌کنند.

مصلحی با بیان اینکه مردم کسانی را که با معیارهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب تطبیق نداشته باشند شناسایی کرده و آنها را از صحنه سیاسی کشور حذف می‌کنند، گفت: این مسئله در زمان اصلاحات رخ داد و وقتی مردم فهمیدند که به بهانه اصلاحات چه بر سر این انقلاب و نظام می‌آورند، با رأی قاطع آنها را حذف کردند.

وی ادامه داد: مشکل اصلی مردم این است که آنها فقط انطباق فکری و انطباق گفتاری افراد را ملاک قرار می‌دهند، ولی در انطباق رفتاری دچار مشکل می‌شوند و شناسایی این مسئله برای عوام مشکل است و اینجا نقش مبلغین و خواص با بصیرت بسیار تعیین کننده است و باید این عدم انطباق را به عنوان شاخص برای مردم تبیین کنند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین واژه بصیرت پرداخت و گفت: بصیرت توانایی و تیزبینی و شناخت حقیقت در میان نبرد بین حق و باطل است و در تعریف دیگر بصیرت به آحاد جامعه کمک می‌کند که در دوران فتنه‌ها و در طوفان‌های سهمگین بتوانند حق را از باطل تشخیص داده و آنها را از یکدیگر جدا کنند و در نهایت می‌توان گفت بصیرت تیزبینی عمار گونه است.

مصلحی در ادامه به تبیین واژه “خواص” پرداخت و گفت: خواص به معنای صاحبان بصیرت و صاحب تحلیل در هر دو جبهه حق و باطل است یعنی کسانی که راهشان را بر اساس چهار عامل اساسی تفکر، فهم، تحلیل و بصیرت انتخاب می‌کنند.

وی افزود: خواص با درک صحیح از اوضاع و فهم به موقع و عدم اختلاف پس از فهم و تصمیم گیری به جا و اقدام برای خدا می‌توانند اثرات مثبتی را برای جامعه به ثمر رسانند.

* لزوم تبیین بی‌بصیرتی‌ها و ویژگی‌های بی‌بصیرت‌ها

وزیر اطلاعات با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ویژگی‌های خواص بی‌بصیرت تأکید کرد: طبق فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی خواص مردود و بی‌بصیرت به دسته‌های مختلفی از جمله خواص بی‌بصیرت، خواص مطرود، خواص غافل، فرصت طلب، مصلحت اندیش، منحط اخلاقی، غرب گرا، طرفدار حق ولی دنیا گرا، دنیا زده، ترسو و فاقد شجاعت تقسیم می‌شوند که ما باید این ویژگی‌ها و نمونه‌های تاریخی آن را برای مردم ذکر کرده و آن را تبیین کنیم.

مصلحی اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب ولایی است و ولایت عجین با آزمون‌های بزرگ است و ما باید مردم را برای مواجهه با هر نوع چالش و فتنه آماده کنیم و مردود شدن تعداد زیادی از خواص در فتنه اخیر نیز از همین نوع آزمون‌های الهی بود.

* ایران مدل حکومت در سطح کشورهای اسلامی و عربی منطقه است

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پس از بیداری اسلامی ظرفیت‌های منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای ایران به صورت چشمگیری افزایش یافته است، اظهار داشت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدل حکومت در سطح کشورهای اسلامی و عربی منطقه مطرح است و این دغدغه جدی رژیم صهیونیستی و تهدید جدی برای آمریکا و متحدانش در منطقه به شمار می‌آید.

* سرویس‌های اطلاعاتی جهان با حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و اروپایی‌ها همه در حال جنگ با ایران هستند

وی ادامه داد: در جنگ اطلاعاتی که امروز برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته، تمام سرویس‌های اطلاعاتی با حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و اروپایی‌ها همه در حال جنگ با ایران هستند و آمریکا و همپیمانانش در منطقه تلاش می‌کنند، این تهدید را برای خودشان فرصت کنند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه منظور آمریکایی‌ها از طرح شعار بهار عربی در قبال انقلاب‌ها و خیزش‌های اسلامی منطقه گمراه کردن بیداری اسلامی است، افزود: آنها می‌خواهند با مورد تاثیر قرار دادن موج بیداری اسلامی مردم مسلمان منطقه و سوق دادن ناآرامی‌ها به سمت جمهوری اسلامی به مقاصد خود دست یابند و نبض این حرکت‌های اسلامی را در اختیار بگیرند.

مصلحی ادامه داد: از این رو عمده‌ترین هدف استکبار به انفعال کشیدن ایران در مقابل تحولات منطقه و مقابله با نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی و جلوگیری از تبدیل شدن ایران به الگوی منطقه‌ای برای ایجاد حکومت اسلامی در کشورهای عربی است.

* تلاش آمریکا برای احیای مجدد فتنه یکی از برنامه‌های جدی علیه ایران است

وی تلاش آمریکا برای احیای مجدد فتنه را یکی از برنامه‌های جدی علیه ایران دانست و گفت: این فتنه طراحی مستقیم استکبار است و ادامه پروژه براندازی نرم سال 88 و نیز تغییر جهت دادن بحران‌های منطقه به سمت جمهوری اسلامی همه از طرح‌های استکبار علیه ایران است که به صورت جدی در حال پیگیری هستند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بر اساس اطلاعات کاملاً دقیق و تحقیقی، آمریکایی‌ها بهترین بستر برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران را انتخابات می‌دانند، عنوان کرد: اصلی‌ترین راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی در این طراحی‌ها ناکارآمد نشان دادن مدل جمهوری اسلامی برای تشکیل حکومت و بیان آن برای کشوهای در حال تحول است.

مصلحی افزود: آنها در تدارک برنامه هستند که اگر سطح شرکت در انتخابات بالا رود چه بهره‌برداری انجام دهند و اگر سطح مشارکت پایین باشد، چه منفعتی را کسب کنند.

* تمرکز اصلی دشمن برای زیر سؤال بردن سلامت انتخابات و القای شبهه تقلب

وی با اشاره به اینکه تلاش همه سرویس‌های خبری و رسانه‌ای استکبار در تحریم انتخابات و حضور حداقلی مردم است، اضافه کرد: تمرکز اصلی دشمن بر زیر سؤال بردن سلامت انتخابات و القای شبهه تقلب در برگزاری آن است و با رصد رسانه‌های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی ملاحظه می‌شود که این طرح با قدرت در دست اجراست.

* هشت سناریو دشمن طی دو ماه

وزیر اطلاعات مشغول‌سازی ایران درون مرزهای خودش را برنامه دیگر آمریکا علیه ایران دانست و تصریح کرد: آنها به هر طریق ممکن می‌خواهند سیاست ما را در داخل کشور مشغول کرده و موانع جدی سر راه حرکت جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند و برای محقق شدن این مسئله طی دو ماه گذشته هشت سناریو علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی کردند و با فضا‌سازی گسترده‌ای در حال دنبال کردن آنها هستند.

* جریانات فتنه، انحرافی و اصلاح‌طلبان اهداف مشترکی برای مقابله با نظام و رهبری دنبال می‌کنند

مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انتخابات پرداخت و گفت: این انتخابات حساس‌ترین انتخابات از اول انقلاب تاکنون است و جریانات و ائتلاف‌های متعددی برای ورود به انتخابات تشکیل شده‌اند؛ از جمله نکات بارز و قابل توجه این است که جریانات فتنه، انحرافیون و اصلاح‌طلبان آمریکایی که با رهبری و نظام غیر‌همسو هستند، با وجود اینکه خاستگاه‌های غیر‌مشترک دارند، ولی اهداف مشترکی را برای مقابله با نظام و رهبری دنبال می‌کنند.

* گروه‌های فتنه و جریانات انحرافی افراد را با تابلوهای دیگران به صحنه خواهند آورد

وی ادامه داد: طی اطلاعات موجود و طراحی صورت گرفته توسط گروه‌های فتنه و جریانات انحرافی، آنها افراد را با تابلوهای دیگران به صحنه خواهند آورد و مجموعه‌های دلسوز نظام باید مراقب باشند که در دام این طرح آنها نیافتند.

وزیر اطلاعات همچنین به طرح‌های این گروه‌های برای مورد تاثیر قرار دادن جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ترویج تساهل و تسامح، تلاش برای کم رنگ کردن ارزش‌های اسلامی و انقلابی، امتیاز گرفتن از نظام، تلاش برای تخریب چهره‌های ستونی نظام مانند رهبری، سپاه و بسیج، بزرگ جلوه کردن مشکلات مردم، کم کردن آستانه توان مردم و ایجاد حس نارضایتمندی مردم نسبت به حاکمیت و ایجاد شکاف میان نظام نخبگان و نظام سیاسی کشور از جمله اهدافی است که آنها در کشور به دنبال رسیدن به آن هستند.

مصلحی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مبلغین در این فرصت مناسب با روشنگری و بصیرت‌بخشی عمومی به مردم راه را بر روی دشمنان نظام و انقلاب ببندند و با افزایش بصیرت مردم به لطف الهی شاهد برگزاری انتخاباتی سالم در کشور بوده و برگ زرین دیگری را در دفتر انقلاب اسلامی رقم بزنیم.

اخبار مرتبط