رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 28 September

دولت و دولتمردان به جای آنکه مسوولیت اختلاس بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی را بپذیرند و استعفا دهند و یا حداقل عذرخواهی کنند با فرافکنی توپ را به زمین دیگران می‌اندازند اما بازهم جای شکرش باقی است که اتهام خود را متوجه دولت هاشمی و خاتمی نمی‌کنند.

عضو فراکسیون خط امام مجلس گفت: دولت و دولتمردان به جای آنکه مسوولیت اختلاس بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی را بپذیرند و استعفا دهند و یا حداقل عذرخواهی کنند با فرافکنی توپ را به زمین دیگران می‌اندازند اما بازهم جای شکرش باقی است که اتهام خود را متوجه دولت هاشمی و خاتمی نمی‌کنند.

نصرالله ترابی، نماینده شهرکرد، در گفتگو با فرارو ضمن بیان این مطلب و با انتقاد از تهدید روزنامه ایران برای انتشار ۱۴۰ هزار سند از ۳۱۴ مقام ایرانی گفت: ابعاد اختلاس بزرگ ۳ هزار میلیارد تومانی آنقدر وسیع بوده است که خود به تنهایی بتواند اعتماد مردم را نسبت به نظام سلب کند و در چنین شرایطی کشور دیگر تاب و تحمل افشاگری‌هایی که همراه با برخوردهای شخصی است و ممکن است واقعیت در آن قلب شده باشد را ندارد.

ترابی در ادامه با بیان اینکه تا همین جا و با وجود آنکه زمان زیادی نیاز است تا تمام ابعاد این پرونده مشخص شود، می‌توان دولت را در بروز چنین تخلفی مقصر دانست گفت: با این حال شاهد هستیم که دولت به جای همکاری به منظور هرچه سریع‌تر به سرانجام رساندن این پرونده دست به فرافکنی می‌زند و دیگران را تهدید می‌کند تا شاید از این طریق از بار گناهان خود بکاهد.

وی افزود: این نوع برخورد‌ها مشابهه آن فردی است که در حال غرق شدن است و برای آنکه غرق نشود به هر کس و هر چیزی چنگ می‌اندازد، غافل از اینکه شاید تعدادی هم با آن فرد غرق شوند اما در ‌‌نهایت او نجات پیدا نمی‌کند، در چنین شرایطی تنها آرام شدن فضا است که می‌تواند به چاره اندیشی کمک کند.

عضو فراکسیون خط امام مجلس تصریح کرد: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید در کنار هم دیگر تلاش کنند تا با معرفی عاملان این اختلاس و مجازات آنان اعتماد مردم را بار دیگر جلب کنند، فرافکنی به منظور شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیت هم در حال حاضر تنها بر تاریکی‌های این پرونده می‌افزاید و به سرانجام رساندن آن را با تاخیر مواجه خواهد کرد.

ترابی تاکید کرد: اینکه دولت و رسانه‌های آن در چنین فضایی دیگران را تهدید و توپ را از زمین خود دور می‌کنند نه تنها به جمع کردن این پرونده کمکی نمی‌کند بلکه ممکن است این تهدیدات تبعاتی را به دنبال داشته باشد که آنوقت دیگر دولت نتواند بگوید «این دولت پاک‌ترین دولت بعد از انقلاب است.»

نماینده شهرکرد ادامه داد: این روحیه خوبی نیست که اختلاسی به این بزرگی در مجموعه دولت انجام شده است و دولت به جای پاسخگوی و عذرخواهی با هدف پاک کردن صورت مسئله، تلاش می‌کند توپ را از زمین خود دور کند تا به این شکل بتواند اتهامات خود را کاهش دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما این شجاعت وجود ندارد که وقتی در مجموعه‌ای تخلفی رخ داد بالا‌ترین مقام آن مجموعه مسوولیت آن را بپذیرد و عذرخواهی کند و یا استعفا دهد. مفهوم مسوولیت پذیری همین است. در چنین شرایطی استعفا به معنای آن نیست که مثلا رییس جمهور هم در تخلف انجام شده سهیم بوده و خود او نیز متخلف است بلکه نشان از آن دارد که دولت با مسوولیت پذیری، عواقب اقدامات در زیر مجموعه خود را پذیرفته است.

ترابی در خاتمه گفت: در حال حاضر بهتر است همه با کنار گذاشتن اختلافات کمک کنند تا واقعیت‌های این اختلاس بزرگ مشخص شود تا با برخورد با مسببان و عاملان اصلی این پرونده زمینه احیای اعتماد عمومی جلب شود.

اخبار مرتبط