رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March

این جریان زیاده خواه كه ظاهرا این روزها با نقاب حمایت از دولت به میدان آمده است دنبال تخریب شخصیت های مهم نظام است و هیچ هدفی جز رسیدن به خواسته های خود و گرفتن رانت و غیره ندارد و برایش احمدی نژاد و قالیباف و یا لاریجانی و هاشمی تفاوتی ندارد .

در روزهای اخیر و بعد از ماجرای تجمع مختلط و آب بازی دختران و پسران در پارك آب و آتش تهران و یك تجمع دیگر در پارك پردیسان پروژه تخریب شهرداری تهران و شخص شهردار بار دیگر كلید خورد و مخالفان محمد باقر قالیباف كه از هر فرصتی برای تخریب چهره وی استفاده می كنند فرصت را غنیمت شمرده و شهرداری را آماج حملات خود قرار دادند .اتفاقاتی كه در روزهای اخیر افتاد فارغ از این بحث كه باید ریشه های خلا فرهنگی آن را جست و جو كرد به هیچ عنوان ربطی به شهرداری تهران نداشت اما ظاهرا برخی ها علاقه دارند برای از دست ندادن منافع خود به هرنحو ممكن به دیگران حمله كنند .

از ابتدای امسال و با گرم شدن تنور انتخابات پروژه تخریب شهردار تهران بدون دلیل در دستور كار برخی زیاده خواهان قرار گرفته است . این افراد كه با استفاده از رانت های مختلف توانسته اند به جایگاه و تریبونی دست یابند در حالی پروژه تخریب قالیباف را كلید زده اند كه وی فارغ از این دغدغه های سیاسی به رفع مشكلات شهر مشغول است . محمد باقر قالیباف از ابتدای روی كار آمدن خود در شهرداری تهران همواره نشان داده است كه مدیری با برنامه های استراتژیك برای اداره مجموعه تحت مدیریت خود است و موفقیت هایش در دوران نیروی انتظامی و یا نیروی هوایی اتفاقی نبوده است و ناشی از یك برنامه ریزی مدون با اشراف به تمام جوانب كار بوده است . فعالیت های ملموسی كه در شش سال اخیر در شهرداری تهران صورت گرفته است و تهران را به یك كارگاه پیشرفت تبدیل كرده است نشان می دهد انگیزه های قالیباف برای اداره این شهر فارغ از انگیزه های سیاسی به طور مثال برای شركت در انتخابات ریاست جمهوری برای رفع دغدغه های شهروندان است .

شهردار تهران فردی است كه در حالی كه تنها 19 سال داشت بسیاری از تعلقات دنیا را كنار گذاشت و به جبهه رفت و با همان سن كم مورد اعتماد مسئولان وقت قرار گرفت و فرمانده لشكر خراسان شد .او سال ها با دغدغه پیروزی آرمان های انقلاب با دشمن بعثی جنگید در حالی كه می توانست با آن سن این وظیفه را از خود ساقط كند حال چگونه است كه از طرف عده ای متهم به زیرپا گذاشتن آرمان های انقلاب می شود؟ قالیباف بعد از جنگ نیز همواره به عنوان سربازی خدوم و ولایتمدار در خدمت انقلاب بوده است و اعتماد رهبری انقلاب برای واگذاری دو نیروی مهم و استراتژیك در دو مقطع انقلاب به دست این فرمانده جوان خود گویای این مطلب است . مقام معظم رهبری بارها تاكید كرده است كه قالیباف بچه جبهه و جنگ است و با همان روحیه در عرصه های مختلف خدمت می كند اما این روزها همین سرباز انقلاب و برادر شهید متهم به فراموشی ارزش های دفاع مقدس می شود .

اعتماد ملت و نظام به ایشان و ولایت مداری ایشان بر هیچ كس پوشیده نیست. او همیشه پركار و با سیاست بازی بیگانه بوده است . او مرد سیاست است اما سیاسی كاری بلد نیست بلكه سیاست را در مكتب حضرت امام و رهبر انقلاب آموخته و البته رمز ماندگاری ایشان در طول این سه دهه كه از عمر با بركت نظام می گذرد چیزی جز مردم داری ایشان نبوده است. زمانی هم كه در نیروی انتظامی بود همه او را دوست داشتند و اكنون كه سكان شهرداری تهران رابه دست گرفته با مدیرت موفق خود توانسته در این مدت بسیاری از مشكلات كلان شهر تهران را حل نماید. جنوب شهر تهران كه همیشه مورد غفلت بود با حضور ایشان جان دوباره گرفت ، توجه ویژه و نگاه خاص شهرداری تهران در زمان مدیریت دكتر قالیباف به جنوب شهر موجب خوشحالی و دلگرمی مردم این مناطق به نظام و انقلاب شده ، مترو در این چند سال به شكلی باور نكردنی رشد كرد .
كاملا مشخص است كه عده ای سازماندهی شده برای تخریب این شخص دست به كار شده اند و با انواع تهمت ها و افتراها قصد دارند شخصیت او را در میان مردم نامطلوب جلوه دهند اما غافل از این هستند كه عزت و ارزش انسان ها در میزان اخلاص و مردم داری آن هاست و این ارزش را خود مردم به خوبی درك می كنند و گول حرف های زیاده خواهان را نمی خورند . البته این بدان معنی نیست كه محمد باقر قالیباف یك فرد بری از اشتباه است چرا كه به هر حال هر انسانی در طول زندگی خود به خصوص در جایگاه های خطیر ممكن است دچار لغزش و اشتباه شود اما اینكه با بزرگ نمایی و تهمت و دروغ بخواهیم شخصیتی خدمتگذار را تخریب كنیم به دور از شئونات اسلامی و اخلاقی ماست .

در همین ماجرای پارك آب و آتش و یا پارك پردیسان كه عكس های زننده ای از آن منتشر شد شاید تنها گناه شهرداری مالكیت محل برگزاری این برنامه ها بود كه حتی در مورد پارك پردیسان هم صدق نمی كند چرا كه این پارك زیر نظر سازمان محیط زیست قرار دارد اما آقایان پرمدعایی كه این مطلب را در بوق و كرنا كرده اند و فریاد وا اسلاما سرداده اند تا با محكوم جلوه دادن شهرداری پروژه حمله به قالیباف را جلو ببرند از خود پرسیده اند كه در مقابل فرهنگ جوانان این مرز و بوم چه كرده اند و چرا باید این جوانان ملعبه دست فیس بوك به عنوان ابزار جاسوسی آمریكا قرار بگیرند تا تمام شئونات فرهنگی خود را زیر پا له كنند؟ واقعا اگر قالیباف در دوران شهرداری اش موضوع تبدیل شهرداری به نهادی اجتماعی را مطرح نمی كرد این آقایان دیواری كوتاه تر از دیوار شهرداری برای حمله پیدا می كردند؟ این همه نهادهای فرهنگی كشور كه خود را به خواب زده اند كجایند كه هر موضوع و ناهنجاری كوچكی را به شهرداری نسبت می دهند؟

موضوع دیگری كه این روزها این افراد و رسانه های وابسته شان بر روی آن اصرار دارند نوشتن نقد و تحلیل هایی برای انتقاد به حضور نماینده ای از سوی شهردار تهران در كمیته اصولگرایان است . این آقایان از خود راضی سبقه و عقبه فردی را زیر سوال می برند كه از ابتدای انقلاب در بطن حركت نظام بوده است و به عنوان یك فرد انقلابی شناخته می شده و در سال های گذشته مسئولیت های مهم و حساسی در نظام داشته است و یك دوره نامزد كسب كرسی ریاست جمهوری بوده و هم اكنون هم در جایگاه شهردار تهران  به عنوان یك چهره شاخص اصولگرا مورد وثوق بسیاری از دوستداران انقلاب است حال چگونه است كه حضور نماینده ای از طرف وی باید به مذاق عده ای خوش نیاید ؟

موضوعی كه به خوبی روشن است این است كه قالیباف این روزها فارغ از این هیاهوها به انجام وظیفه خود مشغول است و به جای اینكه وقت خود را صرف این سیاسی كاری ها بكند به عرصه اجرایی و تلاش برای ساختن تهران مشغول است اما دور از انصاف است كه حق وی در این میان ضایع شود و عده ای او را سیبل زیاده خواهی های خود قرار دهند . قالیباف در این میان قربانی بی اخلاقی هایی می شود كه متاسفانه این روزها دامن بسیاری از رسانه های ما را گرفته است و تنها محدود به شخص وی هم نمی شود بلكه حتی چهره هایی همچون رئیس جمهور و رئیس مجلس و . . . را هم در بر می گیرد اما این رسانه ها باید بدانند مردم بسیار باهوش تر از آن هستند كه اسیر این بی اخلاقی ها شوند.
این جریان زیاده خواه كه ظاهرا این روزها با نقاب حمایت از دولت به میدان آمده است دنبال تخریب شخصیت های مهم نظام است و هیچ هدفی جز رسیدن به خواسته های خود و گرفتن رانت و غیره ندارد و برایش احمدی نژاد و قالیباف و یا لاریجانی و هاشمی تفاوتی ندارد .

اخبار مرتبط

نظرات