رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January

هیچ کشوری در جهان نیست که بتواند مدعی باشد که دارای پرونده حقوق بشری بدون هیچ شبهه و شائبه ای است. یعنی در وضعیت کمال و عالی قرار داشته باشد. ما نیز مدعی نیستیم که همه چیز در کشورمان کامل است.

ایران می گوید که مدعی نیست پرونده اش در زمینه حقوق بشر  با هیچ شائبه ای روبه رو نیست.

علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران که در وین به سر می برد دیروز سه شنبه گفت ایران مدعی نیست که پرونده حقوق بشر این کشور با شائبه هایی روبه رو نیست. صالحی این مطلب را در پاسخ به انتقادات همتای اتریشی خود مطرح کرد.

“میشیل شبیندلیجر” وزیر امور خارجه اتریش هم گفت که از صالحی درباره سرنوشت سه آمریکایی بازداشت شده در ایران سوال و درخواست کرد تهران دو زن فعال حقوق بشر را آزاد کند.

وزیر خارجه اتریش پس از دیدار یک ساعته با همتای ایرانی خود در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما درباره فضای حقوق بشر در ایران به صورت کلی و برخی از اقدامات مشخص، نگران هستیم. به طور ویژه درباره بازداشت دو زن از فعالان حقوق بشر یعنی مهناز محمدی و مریم مجد با آقای صالحی گفت وگو کردم.

صالحی هم تاکید کرد: ایران مصمم است وضعیت حقوق بشر در این کشور را بهتر کند.

او افزود: هیچ کشوری در جهان نیست که بتواند مدعی باشد که دارای پرونده حقوق بشری بدون هیچ شبهه و شائبه ای است. یعنی در وضعیت کمال و عالی قرار داشته باشد. ما نیز مدعی نیستیم که همه چیز در کشورمان کامل است.

وزیر خارجه ایران تصریح کرد: ما برای تضمین (رعایت) حقوق بشر، مصمم هستیم.

اخبار مرتبط