رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 21 April

تروريسم پديده‌اي تازه و محصول دوران‌هاي اخير نيست؛ ولي پيدايش سلاح‌هاي هولناك و آسان شدن كشتارهاي جمعي و فاجعه‌بار، اين پديده‌ زشت را صدها برابر مهيب‌تر و خطرناك‌تر كرده است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در پيامي تاكيد كردند: رژيم ايالات متحده امريكا ‌در چند دهه اخير، سياهه بالابلندي از رفتارهاي تروريستي و نيز پشتيباني مالي و تسليحاتي از تروريست‌هاي سازمان يافته در كشورهاي اين منطقه، پديد آورده است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظّم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز به‌كار همايش مبارزه جهاني با تروريسم، با اشاره به سابقه قدرت‌هاي سلطه‌گر در اقدامات تروريستي و حمايت از رژيم تروريستي صهيونيست و سياهه بلند بالاي آنها در پشتيباني مالي و تبليغاتي از تروريست‌هاي سازمان يافته و در عين حال ادعاي مبارزه با تروريسم، تأكيد كردند: يكي از كارهاي اساسي نشست كنوني، تعريف روشن و دقيق از تروريسم است و جمهوري اسلامي ايران مبارزه با اين پديده شيطاني را تكليفي تخلّف‌ناپذير براي خود مي‌داند و تلاش در راه اين مبارزه بزرگ را با قدرت ادامه خواهد داد.

متن پيام مقام معظّم رهبري به همايش مبارزه جهاني با تروريسم، به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
ميهمانان گرامي، حضار محترم! از شما كه براي بررسي يكي از پديده‌هاي مصيبت‌بار كنوني بشر يعني تروريسم گرد آمده‌ايد تشكر مي‌كنم و به شما خوشامد مي‌گويم. اين بررسي‌ها كه بي‌شك بايد ادامه يافته و به عزمي آگاهانه و تلاشي صادقانه در جامعه‌‌ جهاني منتهي شود، خواهد توانست گامي اساسي در مهار تروريسم و نجات بشر از اين پديده‌ دردناك باشد ان‌شاءالله. ما با اعتماد به هدايت و كمك الهي، اميدوارانه اين كار را پي مي‌گيريم و با همراهي همه‌ دلسوزان صادق و احساس‌كنندگان مسئوليت به پيش خواهيم رفت.

تروريسم پديده‌اي تازه و محصول دوران‌هاي اخير نيست؛ ولي پيدايش سلاح‌هاي هولناك و آسان شدن كشتارهاي جمعي و فاجعه‌بار، اين پديده‌ زشت را صدها برابر مهيب‌تر و خطرناك‌تر كرده است.

نكته مهم و تكان‌دهنده ديگر، محاسبات شيطاني قدرت‌هاي مسلّطي است كه بهره‌برداري از تروريسم را به‌مثابه ‌ابزاري براي رسيدن به هدف‌هاي نامشروع، وارد چرخه‌ سياست‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي خود كرده‌اند.

حافظه‌ تاريخي ملت‌هاي منطقه ما هرگز فراموش نخواهد كرد كه دولت‌هاي استعمارگر چگونه براي غصب فلسطين و فراري دادن ملت مظلوم آن از خانه و كاشانه‌ خود، گروه‌هاي تروريستي جرّاري مانند آژانس بين‌المللي صهيونيزم و بيش از ده گروه مشابه ديگر را سازماندهي كردند و فاجعه ديرياسين و نظائر آن را پديد آوردند.

رژيم صهيونيستي از آغاز پيدايش خود تا امروز نيز علناً به رفتارهاي تروريستي در درون و بيرون فلسطين ادامه داده و بيشرمانه آنها را اعلام هم كرده است. سردمداران قبلي و كنوني رژيم صهيونيستي، آشكارا به تاريخ تروريستي خود و حتي در مواردي به شركت خود در عمليات ترور، افتخار مي‌كنند.

نمونه ديگر، رژيم ايالات متحده امريكاست كه در چند دهه اخير، سياهه بالابلندي از رفتارهاي تروريستي و نيز پشتيباني مالي و تسليحاتي از تروريست‌هاي سازمان‌يافته در كشورهاي اين منطقه، پديد آورده است. حملات مرگبار هواپيماهاي بدون سرنشين به خانوارهاي بي‌دفاع در روستاها و مناطق محروم در افغانستان و پاكستان كه بارها جشن عروسي آنها را به عزا مبدّل كرده است، جنايات بلك‌واتر در عراق و كشتار شهروندان و نخبگان عراقي، كمك به گروه‌هاي بمب‌گذار در ايران و عراق و پاكستان، ترور دانشمندان هسته‌اي در ايران با همكاري موساد، سرنگون كردن هواپيماي مسافري ايران در خليج فارس و كشتن حدود سيصد كودك و مرد و زن مسافر … گوشه‌هايي از اين سياهه‌ ننگين و فراموش‌نشدني است.

امريكا و انگليس و برخي دولت‌هاي غربي ديگر، با پرونده سياه و محكوم كننده خود در رفتارهاي تروريستي، داعيه مبارزه با تروريسم را نيز به ادعاهاي گزاف خود افزوده‌اند. تروريست‌هايي كه در دهه 1360 هزاران نفر را بي‌رحمانه به خاك و خون كشيدند و از جمله در يك حادثه 72 نفر از نخبگان علمي و سياسي و مسئولان بلند‌پايه‌ كشور، و در حادثه‌‌اي ديگر، رئيس جمهور و نخست‌وزير كشورمان را به شهادت رساندند، اكنون در حمايت دولت‌ها و دولتمردان اروپايي و زير حمايت آنان زندگي مي‌كنند. با چنين رفتارهايي، ادعاي مبارزه با تروريسم، بسي وقاحت‌آميز است.

امريكا و دولت‌هاي اروپايي دنباله‌رو آن، در همين حال، گرو‌ه‌هاي مبارز فلسطيني را كه به مبارزه‌اي مظلومانه براي نجات سرزمين خود مشغولند، تروريست مي‌نامند. اين تعريف اغواگر از تروريسم، يكي از پايه‌هاي اصلي مشكل تروريسم در جهان كنوني است.

در نظر سردمداران نظام سلطه، تروريسم عبارت است از هر آنچه منافع نامشروع آنان را تهديد كند. آنان مبارزاني را كه از حق مشروع خود در مقابله با اشغالگر و مداخله‌گر استفاده مي‌كنند، تروريست مي‌دانند ولي هسته‌هاي خبيث و مزدور خود را كه بلاي جان و امنيت مردم بي‌گناه‌اند، تروريست نمي‌شناسند.

يكي از كارهاي اساسي نشست كنوني شما مي‌تواند تعريف روشن و دقيق از تروريسم باشد.

ما با تكيه بر تعاليم اسلام كه كرامت انساني يكي از سرلوحه‌هاي آن است و كشتن يك انسان بي‌گناه در آن به مثابه قتل همه انسان‌ها به شمار مي‌رود، و به عنوان ملتي كه در سه دهه گذشته متحمل خسارت‌هاي سنگين از تروريسم خشن شده است، مبارزه با اين پديده شيطاني را تكليفي تخلف‌ناپذير براي خود مي‌دانيم و تلاش در راه اين مبارزه بزرگ را با قدرت ادامه خواهيم داد بحول الله و قوته.

والسلام عليكم و علي عبادالله العالمين
سيدعلي خامنه‌اي
3/تيرماه/1390

اخبار مرتبط