رفتن به بالا

تارنمای شخصی مراد علی امین وند – اللّهم عجّل لولیک الفرج

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January

آیا همین سرویس های وبلاگ نویسی که بیانیه میدهند و ضد دولت حرف می زنند آمده اند خودشان دور هم بنشینند برنامه ریزی کنند ، برای این جامعه آماری بزرگشان ، برای اعطلای فرهنگ ، هویت ، دین و ایمان ، اعتقادات ، دانستنی ها قدم بردارند یا آمده اند فقط مغرورانه خود را مدعی بزرگترین سرویس وبلاگ دهی اعلام کنند .

امروزه در بعضی از وبلاگ ها و سایت ها و صفحات شبکه های اجتماعی میخوانم که می گویند قدس بلاگ سرویسی است منفعل و غیر فعال . سرویسی است محدود و ثابت التصویر …

میخواهم در اینجا چند نکته را بیان کنم هم در مورد قدس بلاگ و هم درباره ی پیرامون خودم سخن بگویم . بالاخره ما هم از فضای مجازی ایرانی و دنیا درد و غصه ای داریم …

قدس بلاگ زمانی که تشکیل شد و شاکله ی یک سرویس وبلاگ دهی فارسی را به خود گرفت ، در همان اول برنامه ریزی مان تولید محتوا ، پژوهش و هدفمند نمودن محتوای تولیدی در این زمینه و ایجاد منابع وبلاگی برای اخبار و تحقیقات پژوهشی در زمینه آزادی و دفاع از آزادی خصوصا ملت مظلوم فلسطین بوده است و خواهد بود شک نکنید .

هیچ گاه نخواسته ایم و نمی خواهیم به صورت قارچی و غیر هدفمند وبلاگ تولید و به روز رسانی کنیم . به نظر من اگر 20 ایده خلاق و جامع و پر محتوا داشته باشیم بهتر از 1000 وبلاگ غیر هدفمند و بدون کار کارشناسی باشد .

قدس بلاگ مطمئنا سرویسی کامل و بدون نقص نیست و این را همیشه به دوستان خود در قدس بلاگ گفته ام هیچ گاه قدس بلاگ به نقطه ی تکامل نخواهد رسید زیرا دنیای مجازی نقطه پایانی ندارد .

امروزه چرا این همه سرویس وبلاگ دهی فارسی داریم ؟ زیرا هیچ گاه نیامده ایم کار کارشناسانه انجام دهیم و هدف مشخص کنیم . آیا آمده ایم فرضا فلان سرویس بخاطر حل اوضاع اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادی قدم بردارد ؟ شاید کمتر از انگشتان دست باشند سرویس هایی که برنامه ریزی هدفمند غیرمادی داشته باشند . کدام سرویس آمده است برنامه ریزی استراتژیکی برای مبارزه با دشمن داشته باشد ؟

آیا آمده ایم برای مقابله با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران و مردم مظلوم دنیا خصوصا ملت فلسطین برنامه ریزی در دنیای مجازی داشته باشند ؟

چرا خودمان را گول میزنیم ؟ این همه جشنواره وبلاگ نویسی برگزار می کنیم ؟ نفس عمل و توجه به وبلاگ برای ما ارزشمند است ! اما آمده ایم حساب و کتاب کنیم ببینیم نتیجه جشنواره چه بوده است ؟

قدس بلاگ شاید در این مورد هم ضعف داشته باشد ولی این را مطمئن هستم برنامه ریزی را انجام داده است که بتواند طی 2 سال این مشکلات را برای خود حل کند .

آیا همین سرویس های وبلاگ نویسی که بیانیه میدهند و ضد دولت حرف می زنند آمده اند خودشان دور هم بنشینند برنامه ریزی کنند ، برای این جامعه آماری بزرگشان ، برای اعطلای فرهنگ ، هویت ، دین و ایمان ، اعتقادات ، دانستنی ها قدم بردارند یا آمده اند فقط مغرورانه خود را مدعی بزرگترین سرویس وبلاگ دهی اعلام کنند . من نمی گویم دولت وظیفه حمایت از شما را ندارد ولی زمانی که حمایت نرسید خودمان که نباید دست روی دست بگذاریم ، باید مقتدرانه جلو بریم و از هیچ چیزی نترسیم .

برادر من ، اگر بخواهیم جامعه آماری زیاد کنیم که کاری ندارد ، بیایید هدفدار کار کنیم .

من طرفدار سیاست های دولت در حوزه وب و اینترنت و مخابرات نیستم بلکه خودم یکی از منتقدان دولت هستم . این را به 2 طرف دولت و بقیه سرویس های وبلاگ دهی می گویم چرا به کار مردم نهاد اعتقاد ندارید ؟ چرا ظرفیت های بالقوه خود را افزایش نمی دهیم تا بتوانیم ایران اسلامی آبادتر ، مقتدر تری داشته باشیم .

به خدا وبلاگ نویسان ایرانی همیشه حماسه آفریده اند . وبلاگ نویسی ایران باید در هر زمینه ای هدفدار باشد . وبلاگ ها را چرخی بزنیم از همه چیز نوشته شده است : سیاست ، جامعه ، دانشگاه ، عشق ، محبت ، دین و ایمان ، فناوری تا برسد به فرش و موکت .

قرن کنونی قرن انفجار اطلاعات است . چرا دشمنان در فضای وب کم و بیش موفقیت دارند ، به راستی چرا ؟

زیرا همه شان هدفمند و یکپارچه کار می کنند . برنامه ریزی دارند .

قدس بلاگ نه پول دارد و نه دنبال پول است ، تنها چیزی که از همه می خواهد ( خصوصا دولت ) حمایت غیر معنوی در راستای اجرای طرح های پژوهشی است . ما سالی 1-2 میلیون تومان هزینه سرور و اینترنت ، طرح های پژوهشی و… داریم که این را هم هیات مدیره قدس بلاگ و اتحادیه تامین می کنند .

هزینه های طرح های پژوهشی قدس بلاگ بالاتر از این ها است ولی بیشتر هزینه ها را همکاران خودم و پژوهشگران عزیز خودشان تامین می کنند . امیدوارم روزی برسد که دولت برای وبلاگ نویسی و سرویس های وبلاگ دهی بودجه بگذارد و بیشتر به سرویس ها و وبلاگ نویسی بها بدهد .

قدس بلاگ افتخار دارد بگوید پرچمدار مبارزه اینترنتی با دشمنان است . مبارزه ما مبارزه فحاشی و تهدید نیست . مبارزه قدس بلاگ ، مبارزه علمی محتوایی اثباتی است . قدس بلاگ آرمان های خود را زمانی اجرایی می بیند که بتواند اطراف خود را واقع بینانه رصد کند و واقع گرایانه به آن عکس العمل نشان دهد .

روزی عزیزان ما در جنگ تحمیلی رژیم منفور صدام به میدان جنگ رفتند و با تمام وجود از ایران و آزادی دفاع کردند و خون خود را به ایران هدیه کردند و برای مملکت خودشان و ارزش های مورد اعتقاد خودشان به جنگ رفتند ، ما باید جواب خون شهدا را بدهیم . در آن دنیا به آنها چه جواب بدهیم ، راهکارش چیست ؟ اما امروز میدان جنگ دیگر در جبهه و خاکریز نیست ! میدان جنگ اینجا است ، فضای مجازی !!!

اسلحه ما کلاشینکف و ژ3 نیست ، اسلحه ما قلم است . دشمن ما دیگر رو به رویمان نیست ، گاهی دشمن ما در چند ثانیه ای ما است در لابه لای چرخش اطلاعات درون این کابل ها و مسیرهای تبادل اطلاعات هستند .

قدس بلاگ متعلق به هیچ شخص خاصی نیست و متعلق به همه افرادی است که به دنبال حق طلبی و آزادی هستند . بیایید بیچارگان دنیا را در یابیم …

امروز به همه اطراف از جمله خودم زدم و خواستم تلنگری برای خودم و دوستانمان باشد .

من به شخصه همه سرویس های وبلاگ دهی را دوست دارم و در بهترین ها وبلاگ دارم و کار میکنم و از همین جا از همه عزیزانی که میخواهند و می توانند به ما در زمینه موفقیت وبلاگ نویسان ایرانی و فضای مجازی کمک کنند دعوت به عمل می آورم تا قدم بر چشمان اینجانب بگذارند …

امیدوارم دولت محترم و مسئولین مرتبط با حوزه وب ، در سالی که مقام معظم رهبری سال همت مضاعف و کار مضاعف نامیده اند ، بتوانند کارنامه ی قابل قبولی داشته باشند تا مقام معظم رهبری ، امام زمان (عج) و مردم عزیز ایران خشنود بگردند .

به امید موفقیت ایران ، به امید موفقیت ایرانی ها و به امید موفقیت فلسطینیان و به امید موفقیت سرویس های وبلاگ دهی و تمامی آزادی خواهان عزیز …

اخبار مرتبط